Instagram’da yapabileceğinizi bilmediğiniz 7 ustaca şey

Instagram, açması ve kullanması süper kolay olan eğlenceli bir sosyal ağ platformudur. Instagram`dan daha da fazlasını elde etmek için yararlanabileceğiniz gerçekten güzel ipuçları ve püf noktaları var. 

Instagram’da yapabileceğiniz bazı ipuçları aşağıda.

1- Başka bir Instagram kullanıcısının çevrimiçi olduğunuzu görmesini engelleyin.

Instagram başka bir kullanıcının çevrimiçi olduğunuzu veya mesajlarını okuduğunuzda okundu bilgisi vermemesini engelleyebilirsiniz.

Instagram’da birini kısıtlamak için, kısıtlamak istediğiniz profili açın ve sağ üst köşedeki üç çizgili menüye dokunun. 
Şimdi “Kısıtla” ya dokunun ve talimatları izleyin. 
Birini tamamen engellemek istiyorsanız, her zaman profiline gidebilir, sağ üstteki üç çizgi menüyü tıklayabilir ve bunu yapmak için bu seçeneği seçebilirsiniz.

2- Instagram arama geçmişinizi silin.

Instagram da arama geçmişinizi temizlemek hızlı ve kolaydır.

Profilinize gidin ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç satırlı menüyü tıklayın. “Ayarlar” ı, ardından “Güvenlik” i tıklayın ve ardından Güvenlik menüsünden “Arama geçmişini temizle” yi seçin.

Bir sonraki ekrandan, sağ üstteki “Tümünü temizle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. 
Arama sırlarınız güvende. 

3- Favori Instagram filtrelerinizi menünün en üstüne taşıyın 

En çok kullandığınız, favori filtrelerinizi listenin en üstüne taşımak için Instagram filtrelerinizi özelleştirmek kolaydır, böylece tüm filtreleri baştan sona gezmenize gerek kalmaz.

Instagram gönderme işleminin filtre sayfasındayken, herhangi bir filtreyi basılı tutup ardından listenizde görünmesini istediğiniz yere sürükleyip bırakın. 

4. Kaydedilen öğelerinizi koleksiyon klasörlerine yerleştirin 

Instagram’a içerik kaydettiğinizde, onu kaydettiğinizi yalnızca siz görebilirsiniz ve doğrudan Kaydedilmiş alanınıza gider. Varsayılan olarak, kaydettiğiniz her şey “Tüm Gönderiler” klasöründe toplanır. 

İçerik ve görselleri düzgün bir şekilde düzenlemek için Kaydedilen alanınızda koleksiyon klasörleri oluşturmak harika bir fikirdir. Ardından, aradığınızı bulmak için gönderi sayfalarında gezinmek yerine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. 

Kayıtlı alanınıza koleksiyon klasörleri eklemek için profilinize gidin ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç satırlı menüye dokunun. Şimdi yanında bir yer imi simgesi olan Kaydedilenler`e dokunun. Kaydedilmiş alanınızda, yeni bir koleksiyon klasörü oluşturmak ve ona bir isim vermek için “+” düğmesine dokunun. Artık o klasörde görünmesini istediğiniz gönderileri ekleyebilirsiniz. 

5. Olumlu yorumları gönderilerinizin en üstüne sabitleyin

Instagram`daki paylaşımlarınızda pozitifliği vurgulamak için gönderilerinize yapılan pozitif yorumları üst ilk yorumlara sabitleyebilirsiniz. En fazla 3 yorum için bunu yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için, gönderinin yorumlarını görüntüleyin, ardından beğendiğiniz yorumun üzerine basılı tutun ve listenin en üstüne taşımak için raptiye simgesine dokunun. Bir yorumu sabitlediğinizde, yorumu yazan kişinin bir bildirim alacağını unutmayın. 

6. Etkin olmayan hesapları toplu olarak görüp takipten çıkmak

Instagram, aktif olmadıkları için veya içerikleri artık ilginizi çekmediği için takip etmeniz gerekmeyebilecek Instagram hesaplarını görmenizi kolaylaştırır. 

Tüm bunları tek bir yerde görüntülemek için profilinize gidin ve ardından “Takip” bağlantısını tıklayın. Sonraki ekranda, “En Az Etkileşimde Bulundukların” hesapların tıklanabilir bir listesini göreceksiniz. Bu, size son 60 gün içinde en az etkileşimde bulunduğunuz hesapları gözden geçirme olanağı sağlar; bu, gönderilerini beğenmeme veya hikayelerine tepki verme dahil. 

Bu hesaplar artık ilginizi çekmiyor ise “Takip” butonuna dokunun ve takibi bırakın. 

7. O çılgın ve akılda kalıcı Reels film müziğini kaydedin 

Kesinlikle sevdiğiniz bir Instagram Reels klibinde müzik veya başka bir ses duyarsanız, daha sonra dinlemek veya kendi Instagram Reels yaratımınızda kullanmak için kolayca kaydedebilirsiniz. 

Reels videolarındaki ses bilgileri için ekranın alt kısmına bakın ve müziğin üzerine tıklayın. Bu sizi o ses için bilgi veren ve kaydedebileceğiniz sayfasına götürecektir. 

Ekranınızın üst kısmındaki “Sesi Kaydet” i tıklayın. Şimdi, kaydedilmiş müzik kliplerinize erişmek için profilinize gidin ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç satırlı menüyü tıklayın. Ardından, “Kaydedilenler” i tıklayın. Kaydettiğiniz herhangi bir sesi ayrı bir “Ses” koleksiyonları klasöründe göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.