WA-App Yarına ait ne varsa şimdi gerçekleşiyor!

wa-app_logoArtık neredeyse akıllı telefon kullanmayan kalmadı. Araştırmalara göre bir kullanıcı ortalama 26 uygulamayı akıllı telefonlarına yüklüyor. Bu uygulamalardan başı çekenler facebook,twitter,instagram gibi uygulamalar.

Çok beğendiğim özelliklere sahip bir uygulama piyasaya çıkmak için indiegogo.com sitesinde destekçilerini bekliyor. Böylelikle yakın zamanda daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde piyasaya çıkmayı hedefliyor.

Uygulamanın genel özellikleri şu şekilde;

  • Uygulama bir kere her platform için mesajlaşma veya paylaşma gücü veriyor. Metin, resim, imaj gibi paylaşımların hepsini yapabiliyorsunuz. Evet bu basit bir özellik gibi görünüyor ama daha durun.
  • Silinebilir mesajlaşma. Bir kişiyle yukarıda bahsettiğimiz metin,resim veya video göndermenizi ve belli bir süre içerisinde veya okuduktan sonra otomatik silinmesini sağlayabiliyorsunuz. Eski ajan filmlerinde olduğu gibi “bu mesaj kendi kendini 5 saniye içerisinde yok edecektir” gibi 🙂
  • Hoşuma giden bir diğer özellik, diyelim ki yurt dışında Türkçe bilmeyen biri ile uygulama üzerinden konuşuyorsunuz. Yapmanız gereken Türkçe yazmanız, WA-App uygulaması karşı tarafın kullandığı dilde çeviri yaparak kendisine yazdığınız metni gönderebiliyor. Bir anlamda arada tercümanlık yapıyor.
  • Çok beğendiğim, bir çok uygulamada olmayan diğer bir özellik ise bu uygulamayı sadece cep telefonunuzda kullanmak zorunda olmayışınız. İster cep telefonu, tablet ve hatta bilgisayarınızdan kullanabilme yetkinizin olması süper büyük bir rahatlık.
  • Uygulamanın bence listedeki en başarılı özelliği olan gelecek bir tarihe mesaj bırakabilme özelliği. Şimdi bu özelliği bir çok şekilde kullanabilirsiniz. Ben bir iki örnek vermem gerekirse.
    • Diyelim ki akşam geç saatte dışarı çıktınız ve bir yere gideceksiniz. Ara sokakta bir taksi durdu ve bineceksiniz. Uygulama üzerinden taksinin plakasını çekip altına “ben bu taksiye bindim eğer bu mesaj sana ulaştıysa şuan yaşamıyor veya zor durumda olabilirim” ve mesajı programladınız. Mesajın gideceği kişi veya kişileri de belirttiniz. Artık uygulama belli aralıklarla size bir geri sayım uyarısı veriyor. Bu geri sayım uyarısı içerisinde uygulamaya şifrenizi girmezseniz uygulama otomatik olarak çektiğiniz fotoğrafı ve mesajı belirlediğiniz kişilere gönderiyor. Eğer uygulamaya bu süreç içerisinde şifrenizi girerseniz bir sonraki aralıkta tekrardan bu sorguyu yapıyor.
    • Bir de bunu vasiyet gibi özel mesajlarda da kullanabilirsiniz. Diyelim ki sevdiklerinize vefatınız sonrasında bırakmak istediğiniz mesajlar var. Uygulamada yapacağınız video,metin belki görsel kayıtlarınızı belli aralıklarla sizden şifre isteyecek şekilde kaydediyorsunuz. Eğer şifrenizi istenilen aralıklarda giremezseniz belirlediğiniz kişilere bu mesajlarınız gönderiliyor.

Uygulamada bir çok farklı özellik beraberinde geliyor.  Ben ilk aklıma gelen ve beğendiklerimi paylaştım. Uygulama umarım en kısa zamanda piyasaya çıkar ve kullanmaya başlarız. Eğer indiegogo sitesinden sizde uygulama için bağış yapıp özel kullanıcılardan olmak isterseniz veya daha fazla bilgi almak isterseniz işte link: https://www.indiegogo.com/projects/beta-test-wa-app-what-comes-after-happens-now

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.