İlk Blog Yazım – Ben Kimim?

Herkese merhaba, 
İlk blog yazım için bir çok blog inceledim. Genelde ilk blog yazıları kendinden,yaptıklarından ve yapabileceklerinden bahsedildiği yazılar oluyordu. Bende böyle bir yazı yazmayı düşünürken bunu çevremdeki beni tanıdığını düşündüğüm insanlara sorarak gelecek cevaplardan oluşturmaya karar verdim. Düşüncelerini burada yayınlamam adına benimle paylaşan herkese teşekkürler. Umarım amacına ulaşır. 
Sevgiler.
 

 
Barbaros AKKOYUNLU; profesyonel iş hayatında sıçrama hızı takip edilemeyen ve kurduğu başarılı ilişkileri gittiği her yere taşımayı başarabilen, aklın ve sempatinin karşı koyulamaz bütünlüğünü karakterinde barındıran ve tüm bunların yanında güven vermeyi başarabilen nadir profesyonellerden biridir. Karekterindeki ahengi yeteneklerine de yansıtmayı başarabilmiş olan Barbaros AKKOYUNLU, uzun yılların deneyimini taçlandırdığı Eset ürünleri Türkiye Satış Müdürlüğü görevinin dışında girimci kişiliği ile de ön plana çıkmayı başarmaktadır. E-ticaret sektöründeki fırsatlar dünyasına kayıtsız kalamaması yanında tüm bu koşturmacanın içerisinde son derece sportif bir hayatada sahip durumda. Bir gün bungee jumping te cesaret denemesinde görüp başka bir gün gmax’te karşınıza çıkarsa şaşırmayın tabi asıl beklediğimiz free fall denemesi. Ayrıca çok karizmatik bir aile babası. Bence blog işi algı ve genel kültür işi tabi tüm bunların sonunda akıcı ifade yeteneği işi. Tüm bunların kusursuz birleşimi Barbaros AKKOYUNLU’yu düşündüğüm zaman her konuda yazabilir. Ancak ne yazmalı dersek, teknolojiden, erkek modasına, aile yaşantısından, hafta sonu kaçamak güzergahlarına, prestij ve lüksten, ekstrem sporlara varan bir yelpazeden söz edebilirim.
Ersin ÇAYLA – Kelebek Tekstil IT Müdürü
 
Barbaros Akkoyunlu, kendisi benim abim olur… eğlencelidir, adrenalin düşkünüdür, komiktir. Sinirlendiğindeyanına yaklaşılmaz, kolay sinirlenmez,çalışkandır ama iş konusunda. Ders çalışmak ona göre değildir! aynı zamanda benim küçük aşkım Poyraz Akkoyunlu’nun babası olur.
Çok iş koliktir, sporun tüm dallarını severek yapar…. Hepsinde başarılı olacağını düşünür. Oğluyla ve eşiyle vakit geçirir. İşiyle ilgili kendini geliştirmeyi sever, arkadaşlarıyla iş ile ilgili toplantılar yapar.
Benim fikrim bloğunda adrenalin sporlarıyla ilgili bir şeyler yazabilir, nerelerde yapılır, ücretleri ne kadar, kimler yapabilir gibi… yada gezi ve adrenalin üzerine olabilir. En azından bir organizasyon yaparken blogdan faydalanabiliriz.
BETÜL AKKOYUNLU (Kardeş) – Turkuvaz Medya
 
Barbaros AKKOYUNLU `nun memleketi Bayburt’tur. Evlidir, Poyraz adında dünyanın en güzel yavrusuna sahiptir. Bir dönem İstanbul’dan Çorlu’ya taşınmış ve kendisini çok özletmiştir. Hayatta kardeşimden sonra en çok güvendiğim kişidir. Doğrudur, dürüsttür, eğlencelidir, pozitiftir, biraz asabidir, abidir, kardeştir, bu arada çok iyi satıcıdır. İyi araba kullanır. 
Bilgi teknolojileri ile ilgili akla gelen ne varsa yapar 🙂 biraz deli doludur, macera arar imkan bulursa mutlaka yapar. En son uçaktan atlamıştı 🙂 esasında karısına yardım etmek dışında herşeyi yapar 🙂
İşten ziyade gerçek hayatı ilgilendiren hobi, eğlenceli vs konular hakkında paylaşımlarda bulunabilir. Güldüren diziler izliyor bu halk güldüren bloglar istiyore 🙂
Gökhan KARPUZ  (Çocukluk Arkadaşı) – Doğuş Holding Mali İşler Müd.Yard.  
 
İşkolik ve çok iyi bir baba olmasının yanı sıra, adrenalin tutkunu, uzun yıllar birlikte çalıştığım çok değerli bir abimdir.
İş hayatının dışında, heyecan dozu yüksek spor ve etkinliklere ek olarak, motorsikletlere olan ilgisi hat safhadadır. Ayrıca güvenliğe yüksek derecede önem verir.
Öncelikle Güvenlik sektörüyle alakalı çok ilgi çekici makalelerin yanı sıra, Spor, Teknoloji ve günlük hayatla ilgili eğlenceli paylaşımlar yapacağından kuşkum yok.
Uğur SEVEN – http://www.Applopedi.com Kurucusu
 
Uzun zamandır Eset Türkiye Satış Müdürü olarak çalışan, eğlenceli ve enerjik bir aile babasıdır.
Ailesine ve arkadaşlarına vakit ayırır. Ne yapacağı hiç belli olmaz. Bir gün bir yerde Go Kart’ta, Snowboard’da, Bir gün hava da Bungee Jumping de, paraşütle uçakta görebilirsiniz. Hayata heyecan katan her anda…
Belli bir konu benimsemek istemez. Gündelik yaşam, hayatın eksik ve fazlaları, teknoloji, aşk, para, çocuk, her türlü yenilik ve daha fazlası hakkında yazabilir.
Asım AKBAL (Kuzen) – ESET Türkiye Dağıtıcı Kanal Sorumlusu
 
Çok çalışan, hızlı düşünüp doğru kararlar veren bir profesyoneldir. Hayatın içinde, müşterinin kalbinde, bir futbol sahasının orta sahasında, iş dünyasının mutfağındadır.  
Teknoloji ile yaşar, takım ruhu ile hareket eder, odaklandığı hedefe ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapar.
Blog da; Teknoloji, iş hayatı,  baba olmanın sorumlukları, karar verici olmanın zorlukları, spor yapmanın incelikleri konularında  başkalarının göremediği detayları yazar. 
Serhat ÖZKÜTÜKÇÜ – İletişim Danışmanı Denove PR Kurucu Ortak
 
Barbaros Akkoyunlu benim için yeri geldiğinde sırtımı dayıya bileceğim yeri geldiğinde sorgusuz sualsiz beni kucaklıyacağını bildiğim kardeşlerimden biridirdir. O şu kısacık hayatta yaşadıklarımızı paylaşmaktan zevk aldığım ve alacağım yeri kolay doldurulmayacak insandır. O iyi bir baba olmak yolunda koşarak merdiven çıkan adamdır.O ki bitip tükenmeyen bir enerjiyle birşeyler yaratmaya çalışan yapıcı olan yıkıcı olmayan bir adamdır. ( Çok şükür enerji fazlasını extreme sporlara aktarıyor sakata gelmiyoruz 🙂
Bilişim sektöründe yaptıkları ve yapacaklarını sektörüm olmadığından ve takip edicek vaktim olmadığından söylemek bana düşmez. Ama çocukluk arkadaşım dostumdan bahsettim enerjisi çok bir nevi hiperaktif uykuda hayatını çarçur etmeyi sevmeyen bir adamdır. Yeteneklidir ilgi duyduğu birşeyi çabuk kavrar ve yapar. Top oynar, snowboard yapar, motor hastasıdır, kite surf öğrenecek (şansı yok) , paraşütle atlama daha bir sürü şey. İlerde vakti olursa wing suitle videolarını izlersem şaşırmam yada human canon olayına girerse 🙂
Herşeyi yazabilir yeter ki vakit bulabilsin ondaki enerji ve konsantrasyon her şey hakkında bilgi toplayıp blog girmesini çok kolaylaştırır. Ben ne hakkında yazabilirden çok neden zevk alıyorsa ne ilgisini çekiryorsa yazmasını isterim belli birşeye bağlı kalmadan ki tecrübe edemediğim şeyler hakkında onun tecrübelerinden yararlanıyım.
İbrahim ÖZEREN (Çocukluk Arkadaşı) – Mardeniz Denizcilik İşletmeleri A.Ş.
 
İşine dört elle sarılan, hep daha ileriye gitmek için elinden geleni yapan sevdiğimiz eğlenceli bir insandır.
Çalıştığı yerde ki işlerinin dışında sürekli hayallerini gerçekleştiren, oğlunu çok seven gerçek bir babadır.
Blogunda ilgi alanları hakkında yazmalıdır, mesela serbest atlama ya daa diğer extrem aktiviteler.
Koray ARTAR – http://www.CinFikir.net Kurucusu
 
Türk yazılım dünyasından tanımaktan memnun olduğum değerli bir insan.
ESET Türkiye’nin diğer firmalardan farklı iş ilişkileri oluşturmasını sağlar. İş yaşantısı dışında düşünürsek adrenalini yüksek etkinlikler ve tabii ki oğlu Poyraz’la maceralar yaşar.
Yazılım dünyasının ve özellikle güvenlik dünyasının kendi gözünden anlatımları, kendi pazarlama ve satış tecrübelerini paylaşmasını… Ayrıca hayatın işten ibaret olduğunu unutturmayacak şekilde kişisel deneyimler, yaşanımlar ile ilgili paylaşımlarda bulunmasını isterim.
Caner BAYRAKTAR – http://www.Tamindir.com Kurucusu
 
Türk bilişim piyasasına, Türkiye’nin en çok tercih edilen antivirüs yazılımlarının satılmasını sağlayan kişidir.
Sattığı ürün anti olmasına karşın kişilik olarak hiç anti değildir. Taze sayılabilecek bir baba olarak da şu dönemde hayatın bir başka güzelliğini ve zorluğunu keşfetmektedir.
Virüslerle ilgilenir, sporu sever, dönemsel gereklilik nedeniyle bebek ve bebek ürünlerine ilgi gösterir.
Çok klasik olacak ama güvenlikle ilgili konular her zaman için merak uyandıracaktır. Bilişim güvenliği ve teknolojideki yenilikler blogda  mutlaka iş yapar…. 
Coşkun KESKİNGÖZLER – İletişim Danışmanı Denove PR
 
İyi bir satış müdürü, her zaman pozitif, yaratıcı, anlayışlı, adil, sempatik bir insan 🙂 İyi bir ticaret kafasına sahip. Tabi ki Poyraz’ın babası bir de 🙂
İşten eve evden işe 😛 Çalışır bol bol, tatil hayal eder :), yazın arabasıyla birçok durağa uğrayarak tatilini geçirir, kesinlikle extreme sports yapar, buna paralel adrenalin bağımlılığı vardır.:) Yeni fikirler düşünmeyi, geliştirmeyi ve araştırmayı sever. Twitter’da az biraz vakit geçirir. Fenerlidir ama maça gitmez 🙂 İyi futbol oynayabildiğini söylemesine rağmen pratikte böyle olmadığını gördük :p
Gezi, extreme sports, antin kuntin çeşitli püf noktası ilginç bilgiler, karikatür, teknoloji, aksiyon sinema ve alışveriş hakkında paylaşımlar da bulunabilir.
Müge MANGİT – Moni Marketing
 
Dost canlısı, iyi bir abi, yardımsever, güleryüzlü, muhabbeti güzel, kafa dengi, eğlenceli, motosiklet delisi, başarılı bir baba… Tek kötü yanı fenerli olması… 🙂
Çok çalışır, bol bol trafiğe takılır, fazlaca gezer, adrenalin peşindedir, hayata dair şahane kareler yakalar, Poyraz’ı dizginler, haa bi de fahri Instagram elçisi :))
İşi gereği teknolojinin içinde olduğu için tekno-blog makalelerine yer verebilir. İş icin veya sosyal yasaminda ziyaret ettigi yerlerle ilgili ilginc detay ve ozellikle fotograf kareleri paylasabilir. Motosiklet meraklisi biri icin blog bulunmaz bir nimet. Bu alanda yazi ve resimler guzel olur. Poyraz zaten basli basina ayri bir konu. Poyrazin gunlugu tarzi sevimli yazi ve resimler de hiç fena olmaz. Şahsen takipcisi olurum 🙂
Onur SEVEN – http://www.Applopedi.com Kurucusu

 

6 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Uğur Seven dedi ki:

  Çok güzel bir başlangıç yazısı olmuş. Blog'un ilk yorumu da benden olsun… 🙂

  Beğen

 2. Barbaros dedi ki:

  Çok teşekkürler Uğur, Blog yapımında verdiğin emek için de ayrıca teşekkür ediyorum. 🙂

  Beğen

 3. Alev Akkoyunlu -ESET Türkiye dedi ki:

  Öncelikle Alev Akkoyunlu'nun kardeşidir 🙂 (herkes Poyraz'ın babası demiş ben farklı bir açıdan yaklaşayım dedim) Yalan olmasın 6 yıldır aynı şirkette çalışıyoruz. Bir gün bile kardeşimle çalıştığımı hissetmedim. Herzaman profesyonel olmuştur, biz aile ile iş hayatını bence birbirine karıştırmayan nadir insanlardanız. Bu nedenle bir gün bile tartışmamışızdır. İşle ilgili genelde bazen hiç konuşmadan birbirimizle telapatik olarak anlaştığımızda oluyor 🙂 İş dışında gördüğüm en iyi babadır, öyle ki benim kızım Eva bile bazen dayısına “baba” diyor! Her türlü spora yatkındır. Yıllardır tenis oynayan kocama bile bir iki maçtan sonra parnerlik edebilecek seviyeye geldi. Eline raketi alan iyi bilir, topla buluşturmak o kadar kolay değildir. Vücudundaki yağ oranının minimum seviyede olması, kranına parmak geçiremiyor olmamız sebebiylemi bilmem sürekli etrafındaki insanlara diyet ve formda kalma yorumları yapar. Yeni olan herşeyi araştırır, inceler. Takipçidir, ilgilidir. Kafasına birşeyi koyduysa yapar (gerçi bu bizim genetik bir özelliğimiz bence) Bu blogda bence tek bir konuya ağırlık vermesine gerek yok, spor, diyet, teknoloji, babalık, kocalık, satış herşeyden bahsedebilir..

  Beğen

 4. Barbaros dedi ki:

  Canım ablama uzun uzun yazardım buradan ama uzun zamandır birlikte geçirdiğimiz iş ve aile yaşantım verdiğin destekler için teşekkürler 😉

  Beğen

 5. Gokhan Karpuz dedi ki:

  İçin dışın bir olduğunu herkes biliyor ama ya bilmediğimiz bir yanın varsa? Yada soruyu şu şekilde sorsak; Yukarıda eksik kalan yerleri sen doldursan da biz de “_aaa evet bu da vardı ya nasıl yazmayı unuttuk” desek? 🙂

  Beğen

 6. Yunus Akkoyunlu dedi ki:

  Hayırlı olsun abi yolun açık olsun

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.